Dlaczego nie lubię kurierów?

To pytanie zadawałem sobie niejednokrotnie. W końcu dostarczenie przesyłki przez kuriera powinno być szybkie, bezbolesne i przyjemne. Powinno być… W moim przypadku chyba nigdy nie było. Cały problem kurierów w moim (i z pewnością nie tylko w moim przypadku) polega na tym, że pracują w tych samych godzinach co inni. Nic w tym nie byłoby nienaturalnego, gdyby nie to, że akurat u mnie w domu nie ma nikogo kto mógłby odebrać przesyłkę.

Zazwyczaj proszę kuriera o przyjazd w późniejszej godzinie. W zasadzie nigdy to nie działa. Oczywiście rozumiem sprawy kosztów – benzyna, czas etc. Nie rozumiem tylko – dlaczego kurier nie umawia się z adresatem przesyłki na konkretną godzinę. Zarówno kurierowi jak i klientowi zaoszczędziłoby to czas. Wiadome jest również to, że większość osób chciałaby mieć dostarczoną przesyłkę po godzinie 16. Dlaczego firmy kurierskie nie pracują w godzinach 16-22? W moim przypadku zawsze kurier zostawia przesyłkę w biurze podróży lub w  sklepie z akcesoriami dla niedosłyszących. Jeśli jest to przesyłka „mało wartościowa” to nie ma problemu, natomiast przy większych zakupach – problem występuje. Tak było przy zakupie MacBooka. Kurier nie chciał przyjechać w innym czasie, więc trzeba było wykonać kilka manewrów lokalizacyjnych, ale w końcu się udało.

Moja niechęć do kurierów nie jest interpersonalna, a tyczy się raczej sposobu dostarczania. Niestety – nie mam na to wpływu, a może o czymś nie wiem? Jakie jest Wasze doświadczenie z kurierami?

2,904 total views, 4 views today

6 Comments

 1. Jakub Milczarek

  Moje doświadczenia są tragiczne! Tak jak Ty zastanawiam się, czemu kurier nie ma po prostu obowiązku skomunikować się przed dostarczeniem paczki z odbiorcami nie będącymi przedsiębiorstwami. To by znacząco poprawiło wydajność pracy i odbiór całości przez klientów!
  Niestety przedstawiciele firm kurierskich bardzo często też kombinują i kłamią – mój najgorszy przypadek opisałem nawet na blogu: http://blog.milczarek.eu/2011/01/dhl-nigdy-wiecej/

 2. Łukasz Lubiński

  @Jakub Milczarek – No właśnie… Gdyby zadzwonili wcześniej nie byłoby problemu. Choć z drugiej strony – i tak prosiłbym kuriera o przyjazd po 16, więc i tak by mi marudził :) A o DHL czytałem już u Ciebie… Mało miła sprawa.

 3. Rafał

  Ależ Panowie.. można się umówić z kurierem na konkretną godzinę, przy czym jest to usługa dodatkowo płatna.. dlatego przy przesyłkach ekonomicznych nie macie takiej możliwości. Jak się nie płaci, nie ma co narzekać.. :)

 4. Martyna

  Osobiście korzystam z usług DHL. Kurier zawsze dzwoni przed dostarczeniem paczki i w razie potrzeby podwozi paczkę w wyznaczone przeze mnie miejsce. Myślę, że warto się zapoznać z ofertą http://www.dobreprogramy.pl/adam9870/O-tym-jak-przejechalem-sie-z-DPD,38545.html . Nie wiem z jakich firm korzystacie, ale polecam DHL z czystym sumieniem ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *