Parówki w cieście

Dziś szybki wpis kulinarny. Przepis podobnie banalny jak ostatnio. Tym razem zjemy pyszne parówki w cieście. Ilość takich „kłębuszków” parówkowych jest uzależniona od sposobności smakosza. Sądzę, że 4 – 6 powinny w zupełności wystarczyć aby czuć się najedzonym.Aby przygotować parówki w cieście potrzebujemy

 • Ciasto francuskie
 • Parówki

Ogromny asortyment nieprawdaż? Kroimy płat ciasta w odpowiednie prostokąty. Ja zawsze przecinam płat poziomo na połowę, a następnie dopasowuję ilość prostokątów do ilości parówek. Najczęściej mamy 5 parówek w paczce, więc nie ma problemu aby dopasować ilość prostokątów ciasta. Parówki kroimy na pół, czyli mamy 10 porcji. Zawijamy parówki w ciasto, wstawiamy do piekarnika i czekamy aż się zarumieni ciasto. Można podawać z ketchupem lub sosem czosnkowym. Zależy kto co lubi :)

Jak wspominałem – danie banalne i bardzo szybkie a do tego smaczne. Taką kuchnię lubię najbardziej, a poniżej obrazek z gotowymi parówkami zawiniętymi w cieście.

2,934 total views, 12 views today

10 Comments

 1. Łukasz Lubiński

  @Kometa – ja szpinak średnio lubię. To znaczy pamiętam naleśnik z Bioway’a, gdzie nie specjalnie mi smakował. Z pewnością to kwestia przyrządzenia.

 2. Łukasz Lubiński

  @Kometa – hmm na Abrahama? Co jest na tej ulicy? Znam ją i nie kojarzę nic gastronomicznego. Co najwyżej jeśli chodzi o naleśniki to „Manekin”, ale to już chyba nie Abrahama ;)

 3. Kometa

  Manekin to chyba na przymorzu…? Byłam tam tylko raz po jakimś egzaminie:p A na Abrahama czyli „Kantorowej” jest mała naleśnikarnia;) Przyjemne miejsce. I dość duży wybór naleśników plus jakieś sałatki i zupa dnia xD

 4. Łukasz Lubiński

  @Kometa – dobre sobie! Myślałem, że chodzi o Abrahama w Gdańsku, a Ty piszesz o Gdyni ;) W tej naleśnikarni w Gdyni byłem – jak dla mnie – szału nie ma :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *