Asfalt w workach

W dobrych sklepach i hurtowniach budowlanych spotkać można asfalt w workach. Jest to uniwersalny asfalt drogowy najczęściej do stosowania na zimno, który można wykorzystać przede wszystkim do szybkiego łatania dziur w jezdni. Do najważniejszych atutów mieszanki sprzedawanej w workach zalicza się jej wygodny transport, niską cenę, łatwą aplikację i szeroki zakres zastosowania.

Kiedy przydaje się asfalt workowany?

Mieszanki mineralno-asfaltowe stosowane są dzisiaj nie tylko to budowy dróg, lecz również do tworzenia dużo mniejszych powierzchni takich jak alejki, czy podjazdy na prywatnych posesjach. Są one również niezbędne do usuwania ubytków na wszelkich takich nawierzchniach asfaltowych i w takich sytuacjach nie zawsze jest korzystne kupowanie dużej ilości materiału luzem. Dużo wygodniejszy okazuje się zakup asfaltu workowanego, który dostępny jest już w wielu marketach i hurtowniach budowlanych. W sprzedaży są przede wszystkim worki o pojemności 25 kg zawierające tzw. asfalt na zimno. W jego przypadku jeden worek wystarcza na aplikację co najmniej jednego metra kwadratowego powierzchni o grubości 1 cm. Jest to więc wystarczająca ilość do wypełnienia ubytku w jezdni czy na podjeździe, ale także np. wyrównania powierzchni po zamontowaniu studzienki. Nieco rzadziej spotkać można asfalt w workach do aplikacji na gorąco, ponieważ stosują go niemal wyłącznie drogowcy do naprawy ubytków dróg, czy kolein.

Asfalt w workach – zastosowanie i zalety produktu

Sprzedawany w wygodnych workach asfalt na zimno jest mieszanką bitumiczną w formie sypkiej, która jest gotowa do użycia bez konieczności jej wcześniejszego podgrzewania. Masę można bezpośrednio z worka wsypać do szczeliny lub zagłębienia, po czym utwardzić ją przy pomocy ręcznego ubijaka. Tak naprawiona nawierzchnia jest gotowa natychmiast do użytku, ponieważ nie wymaga dodatkowego czasu na zastygnięcie, jak to ma miejsce w przypadku asfaltu aplikowanego na gorąco. Produkt doskonale nadaje się do usuwania ubytków w jezdniach, na ścieżkach rowerowych, alejkach ogrodowych i parkowych, czy parkingach, a także do takich prac jak formowanie spadków podjazdów. Asfalt w workach do stosowania na zimno ma wiele zalet, a do najważniejszych z nich należą:
  • szybka i łatwa aplikacja,
  • niska cena,
  • wygodny transport i magazynowanie,
  • możliwość stosowania o każdej porze roku,
  • brak konieczności stosowania ciężkiego sprzętu.
Wszędzie tam, gdzie występuje nawierzchnia asfaltowa, przydatny okazuje się asfalt naprawczy do usuwania uszkodzeń i ubytków. Warto pamiętać, że można go nabyć jako łatwy do przechowywania i aplikacji asfalt w workach.