Codzienna dawka ciekawych ludzi w SKM… Czy aby na pewno?

Jakiś czas temu na peronie SKM (Szybka Kolej Miejska) – Gdynia Główna – można spotkać plakat zachęcający do korzystania z usług SKM. Na plakacie znajdziemy ciekawy obrazek naukowca / inżyniera dłubiącego przy maszynie / komputerze, a obok niego lewitującego mężczyznę i podpis: „Samochodem w większości czasu jedziesz sam. Podróż SKM-ką to codzienna dawka ciekawych ludzi.”. Pomysł na plakat i wykonanie jak zwykle ciekawe – to trzeba przyznać. SKM od dłuższego czasu przygotowuje ciekawe reklamy graficzne reklamując w ten sposób swoje usługi.

Diabeł tkwi w szczegółach

Jak głoszone hasło ma się do rzeczywistości? W zasadzie to nijak. Problem w tym, że sama jazda nie sprzyja do poznawania nowych ludzi. Jadąc kolejką w 30-sto  kilku stopniowym upale to naprawdę nic przyjemnego. Oczywiście nie zawsze jest gorąco na zewnątrz, jednak jeśli na zewnątrz jest zimno, to w SKM znowu upał. Obsługa kolejki nie potrafi utrzymać przeciętnej temperatury. Trzeba rozkręcić grzejniki do czerwoności.

Aby jednak nie być malkontentem, przyznam, że widuję czasami ciekawe osoby w kolejce. Kiedyś często jeżdżąc o 7:40 spotykałem mężczyznę, który pracował na laptopie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pod laptopem miał ogromną podkładkę z drewna, dzięki czemu mógł używać myszki. Wyglądało to bardzo ciekawie. Niejednokrotnie spotykam również studentów. Najciekawsi są Ci z architektury. Głośno dywagują na tematy układu przestrzeni i mają ogromne teczki, co często irytuje, ponieważ zajmują sporo cennej przestrzeni, jednak taki los studenta.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują

Jazda samochodem ma sporo zalet. Codzienna dawka ciekawych ludzi to jednak za mało aby przekonać społeczeństwo do SKM. Zdecydowanie na plus przemawia czas poruszania się w Trójmieście. Bądź co bądź, w godzinach szczytu SKM przebija samochód.

Dla tych wszystkich, którzy namiętnie narzekają na SKM mam jedno rozwiązanie – wybór innego środka komunikacji. Sam osobiście nie przepadam za kolejką, jednak wiecznie nie grymaszę na usługi SKM.

A wy jeździcie SKM-ką? Jeśli tak – to do zobaczenia na trasie Gdańsk – Gdynia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.