Dlaczego nie lubię kurierów?

To pytanie zadawałem sobie niejednokrotnie. W końcu dostarczenie przesyłki przez kuriera powinno być szybkie, bezbolesne i przyjemne. Powinno być… W moim przypadku chyba nigdy nie było. Cały problem kurierów w moim (i z pewnością nie tylko w moim przypadku) polega na tym, że pracują w tych samych godzinach co inni. Nic w tym nie byłoby nienaturalnego, gdyby nie to, że akurat u mnie w domu nie ma nikogo kto mógłby odebrać przesyłkę.

Zazwyczaj proszę kuriera o przyjazd w późniejszej godzinie. W zasadzie nigdy to nie działa. Oczywiście rozumiem sprawy kosztów – benzyna, czas etc. Nie rozumiem tylko – dlaczego kurier nie umawia się z adresatem przesyłki na konkretną godzinę. Zarówno kurierowi jak i klientowi zaoszczędziłoby to czas. Wiadome jest również to, że większość osób chciałaby mieć dostarczoną przesyłkę po godzinie 16. Dlaczego firmy kurierskie nie pracują w godzinach 16-22? W moim przypadku zawsze kurier zostawia przesyłkę w biurze podróży lub w  sklepie z akcesoriami dla niedosłyszących. Jeśli jest to przesyłka „mało wartościowa” to nie ma problemu, natomiast przy większych zakupach – problem występuje. Tak było przy zakupie MacBooka. Kurier nie chciał przyjechać w innym czasie, więc trzeba było wykonać kilka manewrów lokalizacyjnych, ale w końcu się udało.

Moja niechęć do kurierów nie jest interpersonalna, a tyczy się raczej sposobu dostarczania. Niestety – nie mam na to wpływu, a może o czymś nie wiem? Jakie jest Wasze doświadczenie z kurierami?

6 myśli na temat “Dlaczego nie lubię kurierów?

  1. Moje doświadczenia są tragiczne! Tak jak Ty zastanawiam się, czemu kurier nie ma po prostu obowiązku skomunikować się przed dostarczeniem paczki z odbiorcami nie będącymi przedsiębiorstwami. To by znacząco poprawiło wydajność pracy i odbiór całości przez klientów!
    Niestety przedstawiciele firm kurierskich bardzo często też kombinują i kłamią – mój najgorszy przypadek opisałem nawet na blogu: http://blog.milczarek.eu/2011/01/dhl-nigdy-wiecej/

  2. @Jakub Milczarek – No właśnie… Gdyby zadzwonili wcześniej nie byłoby problemu. Choć z drugiej strony – i tak prosiłbym kuriera o przyjazd po 16, więc i tak by mi marudził :) A o DHL czytałem już u Ciebie… Mało miła sprawa.

  3. Ależ Panowie.. można się umówić z kurierem na konkretną godzinę, przy czym jest to usługa dodatkowo płatna.. dlatego przy przesyłkach ekonomicznych nie macie takiej możliwości. Jak się nie płaci, nie ma co narzekać.. :)

  4. Niejednokrotnie pomaga zamówienie kuriera do pracy… Dla wszystkich nie pracujących w korporacjach lub 'w rozjazdach’ ta opcja sprawdza się świetnie ;)

  5. @anoriell – z pewnością pomaga. Ja niestety pracuję w dwóch różnych miejscach, a nie zawsze kurier jest kolejnego dnia. Wiadomo jak jest :)

  6. Osobiście korzystam z usług DHL. Kurier zawsze dzwoni przed dostarczeniem paczki i w razie potrzeby podwozi paczkę w wyznaczone przeze mnie miejsce. Myślę, że warto się zapoznać z ofertą http://www.dobreprogramy.pl/adam9870/O-tym-jak-przejechalem-sie-z-DPD,38545.html . Nie wiem z jakich firm korzystacie, ale polecam DHL z czystym sumieniem ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.