Ewolucja: pochodzenie gatunków

Ewolucja: pochodzenie gatunków to gra karciana. Jej zasady, bardzo upraszczając polegają na tworzeniu gatunków i interakcje pomiędzy graczami. Gra jest generalnie słaba. Przynajmniej tak nam się wydawało po kilku rozgrywkach. Instrukcja jest fenomenalnie skomplikowana. Czytałem sporo instrukcji planszówek. Były prostsze i nieco trudniejsze. Instrukcja ewolucji jest strasznie zawiła i nieprzyjazna.

Dodatkowy problem jest taki, że nie do końca wiadomo jak działają niektóre karty. Wydano osobny FAQ, który tłumaczy zachowanie kart. Już sama publikacja takiego podręcznika jest znakiem, że instrukcja jest źle skonstruowana.

Rozgrywka ma sporo elementów losowości, ponieważ musimy wykarmić nasze stworzone zwierzęta, a jedzenia jest tyle ile wyrzucimy oczek kości (każde zwierze ma różną ilość przyjmowanego pokarmu).

Podobno w grze można atakować przeciwników. Nam się nie udało dojść do tego momentu.

Do gry dołączony jest dodatek, który, jak uważają niektórzy recenzenci jest niezbędny, żeby można było swobodnie grać. My dodatku nie mieliśmy, więc gra była czerstwa.

Gra nam się wybitnie nie podobała. Na szczęście udało się ją sprzedać z niewielką stratą finansową. Ewolucję kupiliśmy przez przypadek, bez zapoznania się z grą wcześniej. Teraz już wiem, że nie można popełniać takich błędów ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.