Gdynia – Lavenda Cafe & Galeria

Czerwiec powoli dobiega końca, a na blogu nie pojawił się żaden wpis dotyczący projektu „Miejscówka”. Pora nadrobić zaległości! W dzisiejszym wydaniu – przedstawiam Lavenda Cafe & Galeria, która mieści się na ulicy Starowiejskiej w Gdyni. Na stronie znajdziemy informację:

„…Na początku było marzenie o stworzeniu miejsca, które połączyłoby 3 pasje: miłość do kawy, sztuki i lawendy. Kulinarne zainteresowania i chęć odkrywania i testowania  nowych smaków były dodatkowym argumentem do otworzenia kawiarni, w której będzie można smacznie zjeść i napić się dobrej, świeżo palonej kawy w wyjątkowej atmosferze…”

Miejsce faktycznie jest wyjątkowe. Jeżeli nie macie możliwości pójść do Lavendy osobiści – zajrzyjcie na galerię podlinkowanej strony internetowej. Uważam, że wygląd jest perfekcyjny. Wszystko schludnie wygląda oddając charakter tego miejsca. Najbardziej podoba mi się lada i to co jest za nią. Dodatkowo ciekawy efekty dają duże lampiony rozstawione w kawiarni. Do każdego zamówienia dołączana jest gałązka lawendy, co zdecydowanie poprawi nastrój przy spożywaniu pysznej kawy czy herbaty.

Co do menu – wypowiem się tylko na temat shake’ów. Niczego innego na razie w Lavendzie nie próbowałem. Jeżeli jednak każdy inny napój w tym miejscu smakuje jak shake jagodowy – to mogę zdecydowanie polecić zamówienie czegokolwiek w ciemno! Shake był naprawdę pyszny, lekko schłodzony, przygotowany na miejscu. Ceny w kawiarni są w zasadzie standardowe. Kawa, herbata, shake nie odstrasza całkowicie niczym, gdyż podobne ceny można spotkać wszędzie. Patrząc tylko na menu sałatek, kanapek i innych dań mogę odczuwać lekki niepokój, ponieważ są nieco wysokie, jednak nie próbowałem, więc nie będę określał stosunku ceny do smaku.

Jeżeli jednak pod wzgląd wzięlibyśmy godziny otwarcia, to niestety zdecydowanie działają one na minus kawiarni. Poniedziałek – sobota od 10 do 20, niedziela od 11 do 20. Oczywiście każdy pracuje jak uważa za stosowne, jednak osobiście często korzystam z takich miejsc wieczorami. W tym przypadku nie ma o tym mowy.

Podsumowując: będąc w Gdyni warto zajrzeć do Lavendy i w nastrojowym miejscu zamówić coś pysznego.

Ogólna ocena: 9/10

Jedna myśl na temat “Gdynia – Lavenda Cafe & Galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.