Mikołaje na motorach

Święta już minęły. Pzygotowujemy się na przyjście nowego roku, jednak pewna zaduma po Bożym Narodzeniu pozostaje. Pozostając w Bożonarodzeniowym duchu od pewnego czasu obserwuję różne akcje, które są organizowane w trójmieście i nie tylko. Jedną z takich inicjatyw jest przejazd świętych mikołajów na stalowych reniferach, czyli potocznie pisząc – na motocyklach. Akcja bardzo widowiskowa nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych, którzy nie zawsze posiadają motocykl, a żyłka cyklisty gdzieś tam we wnętrzu siedzi.

Zastanawiałem się nad celem takiej idei. Oprócz wizualnego aspektu – często takim wydarzeniom przyświecają głebsze cele. Organizowane są zbiórki pieniędzy, a czasami nawet moto-mikołaje goszczą z prezentami w domach dziecka. Moim zdaniem – bardzo dobre podejście. Dzieciaki przebywające w takich miejscach jak domy dziecka, często nie mają możliwości zobaczenia żelaznych rumaków na żywo, dotknięcia, być może przejazdu… Takie pomysły w Bożonarodzeniowym czasie dają nadzieję, że dobro istnieje i w całkiem pomysłowy sposób ujawnia się. Święty Mikołaj na stalowych reniferach to także okazja do promocji regionu. W większych miastach takich jak Gdańsk czy Gdynia wydarzenie robi furorę, jednak z drugiej strony – miasta są tak naszpikowane różnego rodzaju wydarzeniami kulturalnymi, że podobne zdarzenie ucieka mimochodem. Jednak w miejszych miejscowościach, gdzie nie ma takiego „kulturalnego przepychu“ zainicjowanie takiego spotkania może być niezłą atrakcją turystyczną dla miasta i regionu. Jeśli towarzyszyć będzie temu szczytny cel – jak na przykład wcześniej wspomniana zbiórka pieniędzy – to sądzę, że sukces wydarzenia będzie murowany.

Moim zdaniem warto organizować tego typu eventy. Łączy to w naturalny sposób pewną społeczność i przyczynia się do pozytywnego odbierania pewnych grup społecznych – jak wiadomo motocykliści nie zawsze są pozytywnie odbierani, stąd pomysł wydaje mi się jeszcze bardziej trafny.

A czy Ty był(a)eś w tym roku na podobnym pokazie? A może uczestniczył(a)eś jako motocyklista?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.