Jaki namiot wybrać na dłuższy wyjazd?

W ostatnim wpisie sprzed urlopu pisałem pozytywnie o moim obecnym namiocie Quechua 2 seconds. Po wyjeździe zmieniłem nieco zdanie.

Przede wszystkim w zeszłym roku nie byliśmy dłużej niż dwa dni na jednym polu namiotowym. W związku z tym, szybka akcja rozkładania i składania namiotu była priorytetem. Do tego Quechua 2 seconds nadaje się idealnie. Rozkładasz, wsuwasz się, śpisz, a kolejnego dnia składasz i przemieszczasz się w inne miejsce. Przy nastawieniu na zwiedzanie rejonów Polski to normalne zachowanie. Niemniej…. Czasami chciałoby się odpocząć i pozostać w jednym miejscu na dłużej, a niski namiot bez przedsionka nie jest specjalnie wygodny.

Jaki namiot wybrać na dłuższy wyjazd?

Najlepiej taki, w którym będziemy czuli się dobrze… Ja osobiście albo się starzeję, albo robię się wygodny ponieważ mały namiot, w którym muszę leżeć tak, aby nie dotykać „sypialni“ podczas deszczu, żeby nie daj Bóg dotknęła tropiku to już nie dla mnie.

Quechua ARPENAZ FAMILY 4.1 (źródło: Decathlon.pl)
Quechua ARPENAZ FAMILY 4.1 (źródło: Decathlon.pl)

Po wyjeździe udaliśmy się od razu do sklepu sportowego żeby przejrzeć namioty. Co by dużo nie pisać – Quechua jest jednak najlepszym możliwym wyborem uwzględniając cenę w stosunku do jakości. Naszym celem był namiot, który będzie miał wygodną „sypialnię“, czyli na tyle dużą, żeby nie trzeba było się martwić podczas deszczu, a także żeby móc zostawić kilka rzeczy w namiocie. Dodatkowo ważne było, żeby znowu nie wsuwać się do namiotu, a wejść jak człowiek. Przedsionek też musi być! W końcu jak leje, trzeba gdzieś zjeść śniadanie i generalnie przebywać, skoro nie można wyjść na zewnątrz. W tym roku mieliśmy taki jeden poranek. Poradziliśmy sobie grubą folią malarską, którą mieliśmy do tego celu przygotowaną, jednak to nie to…

Przejrzeliśmy wiele namiotów. Wybór padł na Quechua ARPENAZ FAMILY 4.1. To spory namiot jak na  dwie osoby (domyślnie jest 4-osobowy), ale wygoda jaką daje jest nieporównywalna z obecnym. Oczywiście wnioskuję na podstawie oględzin namiotu i tym, że nie musiałem nigdzie wsuwać się na kolanach ;)

Cena też jest korzystna – 449,99 zł. Jakby nie można było dać cenę 450 zł. Eh… I niby to ma przemawiać do podświadomości klienta i zachęcić do kupna? Nie ważne.

Ważne jest to, że planujemy kupić ten namiot w najbliższym czasie i w końcu wypoczynek będzie jeszcze bardziej przyjemny…

Zdjęcie w nagłówku pochodzi ze strony: http://www.pixabay.com/

3 myśli na temat “Jaki namiot wybrać na dłuższy wyjazd?

  1. Kupiłem ostatnio namiot 3 osobowy z dużym tropikiem. Uważam, że to ważne, ponieważ można tam skryć wiele przedmiotów, które są brudne jak buty czy kuchenka przenośna bez konieczności brudzenia w namiocie.

  2. Te końcówki cen to naprawdę wku.wiają.

  3. Potwierdzam jeździmy nad morze już wielokrotnie i ten model posiadamy 5 lat sprawdza się jest wygodny i obszerny jako że pojawił się kolejny członek rodziny szukamy jeszcze większego modelu z 2 sypialniami pozdrawiam Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.