PayU w Allegro – jak wypłacić zablokowane pieniądze

W kwietniu 2013 roku napisałem wpis odnośnie blokady moich środków na koncie PayU w Allegro. Jest to dotychczas najczęściej czytany artykuł, a także ma jak dotychczas najwięcej komentarzy. Nadal jednak dopytujecie jak wypłacić pieniądze, które zostały zamrożone przez PayU w sytuacji, kiedy np. zmieniliście numer konta, więc podejrzewam, że problem nadal występuje.

W moim przypadku, numer konta był całkowicie inny niż te, które miałem dotychczas. Było to dziwne, do dziś sprawy nie wyjaśniłem z Allegro, ale odpuściłem. Co trzeba zrobić aby móc wypłacić pieniądze z PayU, gdy coś jest nie tak z danymi w tym systemie?

Wypłacałaś/eś już pieniądze z PayU w Allegro

Jeśli miała już miejsce wypłata pieniędzy to sytuacja jest stosunkowo prosta. Należy podać numer ostatniej transakcji i wszystko jest ok. Można dokonywać zmian w danych PayU, można będzie też potem wypłacić pieniądze. Szybko i sprawnie.

NIE wypłacałaś/eś wcześniej pieniędzy z PayU w Allegro

Tutaj mamy do czynienia z sytuacją, o której najczęściej wspominacie. Aby zlecić wysyłkę pieniędzy należy uaktualnić numer konta. Nie mając numeru transakcji, trzeba wypełnić odpowiedni formularz oraz wysłać go z kserem dowodu osobistego do Allegro. Innej drogi nie ma.

Tak jak wspominałem – w mojej sytuacji tak wyglądało zgłoszenie zmiany numeru konta. Być może coś uległo zmianie, ale raczej nie, skoro nadal prosicie o pomoc w wypłacie środków.

Mam nadzieję, że ten wpis usystematyzuje całość inie będziecie mieli już problemów z wypłatą środków.

PS. Warto zmienić system wypłaty pieniędzy z PayU z „Automatyczny” na „Na żądanie”.

11 myśli na temat “PayU w Allegro – jak wypłacić zablokowane pieniądze

 1. Mam ogromny problem z kontem Payu ponieważ ,,zamrozili” mi pieniądze. 
  Sytuacja wygląda następująco, konto zostało założone w sierpniu 2013 roku, weryfikacja odbyła się w prosty sposób poprzez list z kodem aktywacyjnym. Konto do przelewu z payu podałam innej osoby (ponieważ wtedy nie dysponowałam swoim) jednak zamieszkałej pod tym samym adresem pod który przyszedł list z kodem aktywacyjnym. 
  Ponieważ od jakiegoś czasu już mam rachunek bankowy postanowiłam zmienić dane w PayU, jednak nie zgodzili się ponieważ uznali że jest to ,,osoba obca”, w sumie mają rację bo adres i nazwisko inne. 
  Jednak teraz mam problem aby powrócić do sytuacji z poprzednim rachunkiem,przez cały czas były robione na niego przelewy z payu, jednak imie i nazwisko właściciela rachunku bankowego jest inne aniżeli właściciela konta na allegro, pozostałe dane adresowe są takie same. 
  Co mam zrobić w tej sytuacji? Ponieważ allegro upiera się w swoich odpowiedziach że ,,dane są niezgodne”. 
  Problem jest taki że kiedyś je zaakceptowali, do kogo mam się zwrócić z tą sytuacją? 

 2. ja w ogóle niemam opcji wyplac i niewiem teraz jak ta kase przelac

 3. Dokładnie ta sama sytuacja co wyżej… 

 4. a ja nigdy nie mialam problemu z platnosciami Payu-wyplata na zadanie.,konto od lat nie zmieniane a dzis wchodze i co widze?nie mam mozliwosci wyplaty srodkow,gdyz button jest bialy-martwy a nie pomaranczowy i nic z wyplata kasy.pisalam do nicha,ale zanim sie odezwa to ..a ja nie moge wyslac towaru do kupujacego,bo nie wiem,co z tym fantem…

  • Tak naprawdę to kupującego guzik obchodzi co się dzieje z Twoimi pieniędzmi. Zapłacił i oczekuje towaru. To, że masz problem to nie sprawa kupującego. Wiem, że to brutalne, ale tak jest. Ja przy blokadzie pieniędzy pieniędzy wysłałem towar. Jak bym nie odzyskał pieniędzy – trudno. Lepiej wyjść z twarzą z sytuacji niż potem się gęsto tłumaczyć :)

 5. Gorzej jak allegro zablokowało 11 tysięcy, żąda wypisu z rejestru spółek ukazującego dane udziałowców, a spółka założona jest w Państwie, w którym nie ma rejestrów spółek ukazujących dane udziałowców, gdyż dane te są chronione prawem jako poufne. Nic nie jestem w stanie z tym zrobić. Tłumaczą się ustawą o zwalczaniu terroryzmu, choć w jej zapisach nigdzie nie stoi, że musi być podany wypis z rejestru spółek ukazujący udziałowców. Konta w ING oraz w Paypal działają bez problemów, nikt żadnych wypisów z nieistniejących rejestrów nie żądał, ale PAYu oczywiście musi mieć z tym problem.

  • Witam, czy sprawę udało się rozwiązać? Jestem aktualnie w identycznej sytuacji i również zasłaniają się brakiem wyciągu z rejestru. Będę wdzięczny chociaż za krótką informacje.

 6. witam czy jak mam konto na allegro A jest podane konto do wyplat w payu mojego chłopaka czy wypłaca mi pieniedze na jego konto?  

 7. Witam! Ja omyłkowo wysłałam o 6 zł za mało przez PeyU do sprzedawcy dzwoniłam i mówi że PeyU mu nie wypłacił tych pieniędzy wstrzymał ale i mnie nie zwrócił co robić?

 8. Witam!
  Ktoś dokonał przelania z mojej karty, jest blokada kwoty na moim koncie.
  Jak odzyskać te pieniądze?Dopóki są jeszcze gdzieś w blokadzie?

 9. Ja mam podobny problem! Korzystam z PayU pierwszy raz jako sprzedawca! Jest zakładka Saldo i historia operacji! Problem w tym, że trzeba podać dane zgadzające się z kontem założonym w twoim banku. Ja akurat mam Credit Agricole!!! Jeżeli suma nie będzie się zgadzać z aukcją środków prawdopodobnie nie wypłacisz!!!!!!!!!!!! To działa bardzo dobrze tylko musisz znać swój numer konta a nie wiem jak jest jeżeli pieniądze przesyłasz na inne konto podane w ustawieniach. Czytałem na innej stronie, że tak można lecz dopiero jestem w fazie sprawdzania. Lepiej napisać w aukcji żeby przysłali pieniądze na konto bankowe poprostu z tradycyjnego przelewu. Mniej zachodu! Jeżeli chodzi o funkcjonalność to jest jakieś wyjście, ale nie polecam nowym użytkownikom. Mniej zachodu a suma i tak wpływa. Nie jestem pewien ale z PayU są jakieś opłaty! Nie duże lecz zawsze są to jakieś pieniądze!!!!!! Można też skorzystać z przelewu bankowego i w kilka minut pieniądze są na koncie odbiorcy!!!! Pozdrawiam!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.