Porządek na pulpicie z Fences

Nie możesz utrzymać porządku na pulpicie? A może nie chce się ciągle przeciągać ikon w różne strony, aby był znośny ład i porządek na biurku komputera? Miałem ten sam problem. Z pomocą przychodzi wyśmienity program – Fences. Aktualnie używam go w wersji darmowej – całkowicie wystarcza i sprawdza się idealnie. Powstaje jednak zasadnicze pytanie – czym jest Fences i do czego służy?

Fences to program służący do utrzymania porządku na naszym pulpicie. Tyle w zasadzie wystarczyłoby, aby podsumować to świetne narzędzie. Niemniej na szerszy opis zasługuje fakt, że od czasu kiedy zainstalowałem to „cudo” nie jestem w stanie bez niego pracować. Fences to program stworzony dla systemu operacyjnego Windows, który tworzy nam domyślnie kilka kategorii, które możemy edytować a także usunąć i stworzyć własne, co widać na obrazku obok. Stworzyłem kilka kategorii, w których trzymam swoje najczęściej używane linki. Oczywiście w ten sposób można segregować katalogi, pliki. Istotne jest również to, że pozostałe rzeczy dotąd trzymane na pulpicie mogą dalej być w tym samym miejscu jednak nie należąc do żadnej kategorii.

Fences w prosty sposób pomaga stworzyć nowe „zakładki” kategorii. Klikając prawym przyciskiem myszy i przesuwając wskaźnik myszy na pulpicie rozwija nam się menu, w którym możemy utworzyć nową zakładkę. Proste i skuteczne. Możemy również zwiększać oraz pomniejszać utworzone zakładki.

Ważnym aspektem, który można ustawić w programie to blokada zakładek na pulpicie. Pomaga to w przypadku kiedy najedziemy na zakładkę i nie chcemy jej przesuwać, a na stałe ją usadowić na naszym pulpicie.

Program również daje możliwość wyboru automatycznie różne ustawienia zakładek. Oczywiście można je personalizować w dowolny sposób.

Podsumowując: polecam program Fences. Zastosowanie tego narzędzia z pewnością pomoże utrzymać porządek i przyspieszy pracę z komputerem poprzez szybsze wyszukiwanie programów.

7 myśli na temat “Porządek na pulpicie z Fences

  1. Ciekawe rozwiązanie ale jakoś mnie to nie przekonuje. U mnie pulpit musi być pusty, a jeśli już coś na nim jest to max 3-4 linki do katalogów (nigdy programów). Wyjątkiem są pliki, które ściągam, lub nad którymi pracuję i zawsze na koniec pracy przerzucam do odpowiednich właściwych katalogów…

  2. Wow – aż taka asceza plikowo – katalogowa? Tylko pozazdrościć :) Ja w zasadzie bez linków do programów podstawowych na pulpicie nie jestem w stanie się obejść. Staram się często robić porządki, ale różnie to jak zwykle bywa.

  3. używam tego programiku od dwóch lat i nie zamierzam przestać

  4. @maden – i ja również :) Jest zdecydowanie „niezastąpiony”.

  5. Fences jest świetną i bardzo popularną aplikacją, jednak sama aplikacja nie wystarczy. Ktoś mądry powiedział kiedyś „A Fool with a Tool is Still a Fool”, dlatego ważne jest połączenie możliwości aplikacji z wypracowaną i sprawdzoną metodyką np. Kanban. Polega to na podzieleniu pulpitu na pięć obszarów o których piszę na swoim blogu. Pozdrawiam!

  6. Metodę Kaban kojarzę, ale nigdy nie stosowałem. Przyjrzę się co piszesz na blogu o tym :)

    Pozdrowienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.