Zakładki, kanał RSS i kalendarz on-line w jednym miejscu

Ostatnio poszukiwałem portalu, w którym mógłbym trzymać online wszystkie swoje zakładki. Często zmieniam komputer (służbowy / prywatny), więc brak tego typu aplikacji zaczął mi doskwierać. Oczywiście można stosować synchronizację zakładek, jednak zarówno na komputerze prywatnym jak i służbowym mam zestaw różnych od siebie zakładek. W związku z tym synchronizacja to raczej nie najlepszy pomysł. Przeszukując sieć wpadłem na YouBookmarks. Sam aktualnie testuję możliwości portalu, jednak na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być dobrane w odpowiedni sposób.

Okazało się, że YouBookmarks oferuje nie tylko utrzymanie zakładek. Do tego dochodzą jeszcze kanały RSS oraz kalendarz. Bardzo mnie to ucieszyło. O ile kalendarz w mniejszym stopniu, ponieważ raczej nie używam, a jak używam to kalendarz Google’a (aczkolwiek jeżeli YB będę używał na co dzień, to całkiem możliwe, że i kalendarz będzie przydatną funkcją), o tyle czytnik RSS to strzał w dziesiątkę. Dotąd również używałem rozwiązania Google’a w postaci Google Readera. Brakowało mi jednak aplikacji, która połączy kilka rzeczy w jedną całość. Zakładki i kanały RSS to już niemal pełen sukces. Gdyby dołożyć do tego notatki i listy zadań – miałbym aplikację, która jest „idealna”. Niebywałym plusem, który niedawno się pojawił w YB jest wersja mobilna tej aplikacji / serwisu.

YB ma jedną wadę. Przynajmniej ja to traktuję jako wadę. W mojej ocenie sam interface jest nieco mało czytelny (choć poruszać się można całkiem sprawnie). Założenie folderu w czytniku RSS, aby uporządkować kanały znalazło się w miejscu dla mnie niespodziewanym. To chyba jedyna „wada” tego serwisu.

Z mojej strony polecam YouBookmarks, sam będę cały czas testował tę witrynę. A może Wy znacie jakieś podobnego tego typu aplikacje webowe?

4 myśli na temat “Zakładki, kanał RSS i kalendarz on-line w jednym miejscu

  1. Wyłącznie sync na operze.. i odpowiednie katalogowanie wg private / business / coding itp.. :)

  2. Jest to jakieś rozwiązanie. Jednak opcję sync nie koniecznie chcesz odpalać u kogoś. A takie portale są jak najbardziej ok dla takiego zastosowania. Oczywiście- kto co lubi i co kto do czego potrzebuje :)

  3. Owszem owszem.. nie twierdzę że takie rozwiązanie jest złe.. :) z pewnością skoro istnieje zapełnia jakąś potrzebę rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.